دوربینهای آنالوگ

این دوربین ها نسل مقدماتی دوربین های مدار بسته هستند که جهت ارسال و دریافت تصویر و صدا از امواج آنالوگ استفاده میکنند. در این دوربین ها تصویر و صدا هر کدام به وسیله کابل دو رشته ای جداگانه انتقال میابند به طوری که یکی از رشته سیم ها عمل جلوگیری از نویز بر سیم اصلی را به عهده دارد. در این دوربین ها کابل بکار گرفته شده برای انتقال تصویر کابل کواکسیال rg59 است، ولی میتوان طبق نیاز از کابل های مختلف برای ارتباط تصویر در این دوربین ها استفاده کرد.

همانطور که از اسمشان مشخص است کیفیت این دوربین ها از امواج آنالوگ تبعیت میکنند. امواج آنالوگ همیشه در معرض نویز قرار دارد. همواره یکی از خطرات جدی که کیفیت دوربین های مداربسته آنالوگ را تهدید میکند، نویزهای مختلف الکترومغناتیسی و نویز های بوجود آمده از نوسانات برق میباشد. از این رو بکارگیری تجهیزات و کابل های مرغوب و مناسب بر روی کیفیت تصویر در این نوع دوربین ها بسیار مأثر است.

وقتی برای انتقال صدا و تصویر نیاز به سیستم بی سیم باشد این دوربین ها ضعف بزرگی از خود بروز میدهند. چنانچه مقرر باشد تصاویر به شکل آنالوگ منتقل شود باید از محدوده فرکانس امواج آنالوگ استفاده شود و این مشکل کیفیت تصویر را مورد نفوذ امواج نویز و امواج تداخلی قرار میدهد و نیز دیدن تصاویر محدوده برای هر کس دیگری به راحتی امکان پذیر میشود، و به هیچ عنوان راه مطمئن و ایمنی برای فرستادن تصاویر آنالوگ نمیباشد.